Rozmowa z seksuologiem: Rozmowy o seksie, randkach i związkachNawet jeśli nie jesteś w związku, dobrze jest wiedzieć, jak rozmawiać o seksie i związkach. Pomoże ci to w przypadku, gdy kiedykolwiek znajdziesz właściwą osobę lub nawet jeśli chcesz po prostu mieć swobodny hook-up z kimś. Jeśli jesteś singlem i szukasz miłości, lub unikasz związków z powodu przeszłych doświadczeń, rozmowa z seksuologiem może pomóc. Seksuolog jest ekspertem w dziedzinie ludzkiej seksualności (zwłaszcza osób, które badają, studiują i leczą problemy z nią związane). Terapeuta specjalizujący się w kwestiach seksualnych może również pomóc, ale tylko po pokryciu podstaw, takich jak zapewnienie, że są one wygodne mówić o seksie i relacji pierwszy. Ale zanim to nastąpi, oto kilka pytań, które pomogą zidentyfikować właściwy rodzaj seksuologa:

Co to jest zdrowy związek?

Zdrowy związek to taki, w którym oboje partnerzy czują się komfortowo, bezpiecznie, są szczęśliwi i kochani. Oboje partnerzy powinni mieć równą władzę w związku i czuć się swobodnie w wyrażaniu swoich uczuć i mieć oczekiwania. I chociaż ludzie w związkach często uprawiają dużo seksu, nie chodzi tylko o to. Seks jest częścią fizycznych i emocjonalnych aspektów zdrowego związku. Na przykład, podczas gdy możesz mieć silny pociąg seksualny do kogoś, jeśli nie jesteś w stanie czuć się emocjonalnie bezpiecznie z nim, powinieneś unikać seksu.

Jak poznać, czy jesteś gotowy na związek?

To ważne pytanie, ponieważ bycie w związku może być wyzwaniem, ponieważ zmusza do konfrontacji z własnymi problemami i słabościami. Jeśli myśl o byciu w związku sprawia, że czujesz się niekomfortowo, jesteś niespokojny lub nawet zaniepokojony, możesz zmagać się z problemem zdrowia psychicznego, który powstrzymuje cię przed byciem gotowym na związek. W razie wątpliwości zawsze lepiej jest poświęcić trochę czasu na bycie samemu, niż spieszyć się do związku. W ten sposób możesz poświęcić czas na uzdrowienie i poradzenie sobie ze swoimi problemami, zanim zaczniesz coś nowego.

Kiedy i jak powinieneś uprawiać z kimś seks?

Nie ma jednej formuły na to, jak i kiedy powinieneś uprawiać seks po raz pierwszy. Najlepszym sposobem jest podjęcie decyzji w oparciu o swoje uczucia i poziom komfortu. Jeśli jesteś w związku i jeśli już rozmawiałeś ze swoim partnerem o uprawianiu seksu - a oni czują to samo - to jest czas. Jeśli jesteś w swobodnym związku, który ma charakter seksualny, to znowu, jeśli czujesz się gotowy, to czas na seks.

Jak odróżnić seks, pożądanie i miłość?

Seks i pożądanie są często mylone z miłością, ale to zupełnie inne uczucia.

- Seks jest aktem, który możesz wykonać z kimś, w kim niekoniecznie jesteś zakochany, ale nadal może to być akt, który naprawdę lubisz i czujesz się z nim dobrze.

- Żądza to silne pragnienie kogoś, które zwykle opiera się na wyglądzie i czasami może być mylone z miłością.

- Miłość to połączenie i uczucie, które masz dla kogoś, które wykracza poza tylko fizyczne i poza to, jak wyglądają. Jeśli jesteś w związku, możesz odróżnić te uczucia, zwracając uwagę na to, jak się czujesz o osobie. Czy czujesz połączenie, które wykracza poza to, co fizyczne? Czy czujesz, że naprawdę kochasz tę osobę?

Podczas gdy możemy kontrolować wiele rzeczy w życiu, nie możemy kontrolować tego, w kim się zakochamy lub kiedy ta osoba się pojawi. Wszystko, co możemy zrobić, to być sobą, być otwartym na miłość i ufać, że właściwa osoba przyjdzie, kiedy będzie miała na to ochotę. Jeśli czujesz się gotowy do wejścia w związek, pamiętaj, że to jest w porządku, aby zakochać się i poczuć, że znalazłeś właściwą osobę. Nie musisz czekać na właściwy czas; możesz być otwarty na miłość, kiedy tylko ją poczujesz.